تاور کرین چیست ؟ خرید انواع تاور و جرثقیل

تاور کرین چیست (جرثقیل برجی) ؟

تاور کرین چیست ؟ به معنای “جرثقیل برجی” می باشد ، از این جهت که برای ساخت ساختمان های مرتفع که امکان دسترسی جرثقیل برای آنها نبود استفاده می شد. لیکن به مرور زمان سازندگان آگاه شدند که استفاده از این نوع جرثقیل جهت کاهش هزینه ها و سرعت بخشیدن به پیشبرد پروژه ها بسیار موثر بوده تا جایی که اکثر سازندگان معتبر مدت هاست برای ساخت پروژه های خود ، چه کوچک و چه بزرگ ، جهت کاهش هزینه ها از تاورکرین استفاده می کنند.

چگونه  این جرثقیل های برج کار می کنند. و تا چه اندازه نیرو برای بلند کردن دارند. در این مقاله شما به تمام جواب سوالات خود درباره این جرثقیل ها می رسید.

تاورکرین ها در ظرفیت های ۲ ،۳ ،۵ ،۶ ، ۸ ، ۱۰ ، ۱۲ ، ۱۶ ، ۲۰ ، ۲۴ ، ۳۲ ، ۴۸ ، ۵۰ ، ۶۴ و حتی ۲۴۰ تن هم می باشند. لیکن معمولاً در ظرفیت ۸ الی ۱۶ تن مصرف بیشتری دارند.

معروف ترین برند های تاورکرین LIEBHERR و POTAIN می باشند که در ایران POTAIN معروف تر بوده و تهیه لوازم و قطعات یدکی آن آسان تر می باشد. این برند ساخت کشور فرانسه بوده و از سال ۲۰۰۰ میلادی به بعد بسیاری از قطعات آن در چین ساخته می شود که تحت لیسانس فرانسه و با همان کیفیت می باشند.اجزای تاورکرین در تصویر روبرو قابل مشاهده است.

تاور کرین چیست
انواع تاورکرین

انواع تاور کرین :

به دو دسته ثابت ، متحرک تقسیم می شوند. که دو نوع مختلف دارند. خودنصب شونده و کمک نصب شونده

تاورکرین متحرک خود در سه نوع موجود است:

  1. ریلی 
  2. جاده ای
  3. شناور

تاورکرین های متحرک شعاع عملیاتی واجرایی وسیعی دارند و ارتفاع زیادی را تحت پوشش خود قرار می دهند .

اجزای تاور کرین

تمام جرثقیل های برج شامل همان قسمت های اساسی می باشند

پایه پد بتن – بدنه  – موتور  – چرخ دنده ی انفجاری – پایه متصل

در بالای واحد انفجاری سه بخش وجود دارد:

چرخش افقی طولی (یا بازوی کاری)، که بخشی از جرثقیل است که بار را حمل می کند. یک چرخ دستی در امتداد محور حرکت می کند تا بار را به داخل و خارج از مرکز جرثقیل منتقل کند:
بازو ماشین آلات افقی کوتاه تر که حاوی موتورهای جرثقیل و الکترونیک و وزن مخصوص بتنی بزرگ است:

کابین اپراتور :

بازوی ماشین شامل موتور است که بار را بارگیری می کند، همراه با کنترل الکترونیکی توسط راننده آن و درپوش کابل

موتورهایی که واحد انفجاری را در اختیار دارند، در بالای دستگاه بزرگ قرار دارند:

حالا بیایید بدانیم چقدر وزن این تجهیزات می تواند اداره شود.

۱ . اجزای مکانیکی :

سیستم کامل ارتفاعی تاور ، کمربند ، پایه تثبیت و ریل و سکشن

۲ . اجزای برقی جرثقیل :

موتور گیربکس شاریت ، موتور گیربکس گردان .
و همچنین محافظ های الکتروموتورهای مدارهای قلاب گردان ، انواع ذغال موتورها و کلکتورهای تاورکرین ، انواع اینانسومترهای فرمان
، کنترل فاز ، میکروسوئیچها ، موتور شاریوت و گیربکس ، کمر بند مهاری ( آنکاراژ ) ، لنت ترمز ، قرقره ها

کاربرد تاورکرین

کاربردهای تاور کرین

بالا بردن انواع مصالح مانند سازه های اسکلتی ژنراتور و مصالح ساخت و ساز(بتن – سیمان – سنگ – خاک – اهن) با تناژ بالا در ارتفاعات کار دشواری هست که و نمی توان از نیروی انسانی استفاده کرد.

تاورکرین توان زیادی در جابه جایی سازه های بزرگ ساختمانی و انتقال مصالح ساختمانی به طبقات بالا رو دارند.

کاربری این نوع جرثقیل ها:

  • برج سازی
  • سد سازی
  • سیلو سازی
  • پل سازی
  • ساختمان سازی
  • حمل کالا در بنادر

به منظور جا به جایی و بلند کردن قطعات سنگین و بزرگ مثل ژنراتورها و قطعات بتنی و فلزی در صنایع مختلف از تاور کرین استفاده می شود.

جرثقیل یا جراثقال به زبان پارسی گرانبر وسیله‌ای است که بار را در راستای قائم با ترکیب شش جهت حرکتی کنترل پایا جابه‌جا می‌کند.

کاتالوگ تاورکرین

اسد ماشین برای تمام محصولات خود کاتالوگ درست کرده و به صورت PDF در اختیار شما مشتریان و همکاران عزیز قرار داده است.

می توانید برای دیدن کاتالوگ تاورکرین روی لینک زیر کلیک کنید.

دانلود کاتالوگ تاورکرین
کاتالوگ تاورکرین

واردات انجام سرویس دوره ای و نگهداری همگی توسط شرکت اسد ماشین

اگر سیستم برق و وسایل مورد نیاز برای روشن کردن تاور کرین نیاز دارید میتوانید مقاله برق تاور کرین چیست؟ را مطالعه کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره خرید تاورکرین مشاوره رایگاه و یا استعلام قیمت محصولات  میتوانید با شماره تلفن های زیر تماس بگیرید.

۲۲۷۷۹۹۳۰ -۲۲۷۷۹۹۲۰ -۲۲۷۷۹۹۱۰

فروش تاور کرین

شرکت اسد ماشین با ۳۰ سال سابقه درخشان در امر فروش تاور کرین در اقصی نقاط ایران افتخار می کند که بزرگ ترین قرارداد فروش تاور کرین در ایران را در کارنامه خود دارد.
همچنین همکاری با اکثر سازمان های دولتی و بخش خصوصی و سازندگان معتبر جزو کارنامه زرین ما بوده و نداشتن حتی یک حادثه در این مدت نشان از رفتار علمی و تخصصی ماست.
لذا با کمال میل آمادگی داریم انواع تاور کرین در تناژ مختلف با گارانتی و خدمات دائمی و پشتیبانی نا محدود را در اختیار مصرف کنندگان عزیز قرار دهیم.

فروش تاورکرین
اجاره تاورکرین

اجاره تاور کرین

اجاره تاور کرین : بسیاری از پروژه ها در مدت زمان کوتاهی به اتمام می رسند و بعضی از سازندگان تمایل به ساخت تنها یک پروژه دارند.

این قبیل مشتریان بهتر است به جای خرید تاور اقدام به اجاره آن نمایند زیرا نگهداری تاور کرین در اتمام پروژه نیازمند حداقل فضای ۱۰۰ متر مربعیست .

لذا شرکت اسد ماشین بخش ” اجاره تاور کرین ” را فعال نموده تا آن دسته از عزیزانی که مایل به اجاره هستند بتوانند از این خدمات بهره جویند .

مونتاژو دمونتاژ تاور کرین

مونتاژ و دمونتاژ تاورکرین : ( نصب و باز کردن ) تاور کرین کاری بسیار تخصصی بوده و می بایست حتماً از تیم فنی کار آزموده استفاده گردد .

قابل ذکر است اکثر حوادث منجر به فوت یا نقص عضو در زمان مونتاژ و دمونتاژ صورت می گیرد .

درصورتیکه کلیه میکروسوئیچ ها و سنسور های یک تاور کرین نصب شود ، تاور دچار حادثه نمی شود.
لذا شرکت اسد ماشین با استفاده از اکیپ های مجرب و با سابقه جهت مونتاژ و دمونتاژ انواع تاور کرین آرامش خریداران و صاحبان پروژه ها را تضمین می نماید.
شرکت اسد ماشین تنها شرکتی در ایران است که گواهی و اجازه نصب تاور کرین های نسل جدید را از شرکت POTAIN دارد.

مونتاژ و دمونتاژ تاورکرین

ارتفاع تاور کرین این گونه افزایش پیدا میکنه که زمانیکه نیاز به افزایش ارتفاع تاورکرین باشد، بالاترین قسمت جرثقیل با استفاده از جک‌ هیدورلیکی، به سمت بالا هل داده میشود تا یک ناحیه خالی میان بدنه و ستون اصلی تاورکرین ایجاد شود. سپس خود تاورکرین یک سکشن را به این ناحیه برده و از دروازه کاج بوسیله ریلهای موجود، به داخل بدنه وارد و سکشن جدید را روی قبلی‌ها قرار میدهد و تثبیت ان  به وسلیه اپراتور انجام میوشد.

وزنه تعادل وزنه ای است که با اعمال نیروی مخالف تعادل و پایداری یک سیستم مکانیکی را فراهم می کند.نحوه محاسبه وزنه تعادل تاور کرین هدف از وزنه تعادل این است که بار را سریعتر و کارآمدتر بلند کند که باعث صرفه جویی در انرژی و کاهش مالیات بر ماشین بالابر می شود. که همگی به تناژ و فلش تاور بستگی داره.